Aktualności

18 maja 2018

Kongres Regionów 2018 pod patronatem ZPP

Tegoroczna, dziewiąta edycja Kongresu odbędzie się w dniach 26-27 czerwca br. Hasłem przewodnim będzie: „Megatrendy w miastach i regionach”.

Panele dyskusyjne podzielone będą na 5 bloków tematycznych, odpowiadających 5 miejskim mega-trendom, takim jak: przyjazna przestrzeń, eko-miasto, mobilność na żądanie, cyfryzacja – zawsze w kontakcie oraz finansowanie w nietradycyjnych modelach ryzyko-zysk.

Nowością podczas tegorocznego Kongresu będzie blok warsztatowy. Uczestnicy warsztatów omawiać będą nowe rozwiązania prawne dla regionów i gmin i konfrontować je z codzienną praktyką. Z kolei podczas serii krótkich prezentacji goście Kongresu zapoznają się z przełomowymi i już testowanymi rozwiązaniami, które mogą ułatwić życie mieszkańcom lokalnych społeczności.  Samorządowcy myślący o starcie w jesiennych wyborach będą mogli z kolei zapoznać się z narzędziami, które pomogą im poprowadzić skuteczną kampanię wyborczą.

Wydarzeniem specjalnym będzie certyfikowany warsztat wprowadzający do zintegrowanego i zrównoważonego zarządzania miastem metodą URBACT - europejskiego programu wdrażania i transferowania dobrych praktyk wśród miast Europy. Uczestnicy warsztatów poznają sposób pracy dostosowany do obecnych i przyszłych wyzwań stojących przed miastami. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma certyfikat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na tych warsztatach obowiązywać będą zapisy.

Poza nowościami, na uczestników Kongresu czekać będą stałe punkty programu. Podczas uroczystej wieczornej gali wręczone zostaną prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 (organizowanym przez tygodnik Newsweek) oraz w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu” (realizowanym przez miesięcznik Forbes).

IX edycja Kongresu Regionów objęta jest patronatem honorowym Związku Powiatów Polskich.

Więcej informacji: www.kongresregionow.pl