Pozostałe gremia

fotolia.pl

Przedstawiciele Związku Powiatów Polskich aktywnie biorą udział w pracach komitetów monitorujących i sterujących, zespołów problemowych, rad, grup roboczych, komitetów konsultacyjnych, komisjach, itd.
 


SKŁAD OSOBOWY PRZEDSTAWICIELI ZPP


KANCELARIA PREZYDENTA RP

  • Komitet Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich
       
  • Zespół ds. wypracowania propozycji zmian w przepisach dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich (na poziomie strategicznym)
    • Grzegorz Kubalski – Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich (na poziomie eksperckim)
       
  • Zespół ds. przeglądu prawa samorządowego
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich (stały przedstawiciel)
    • Grzegorz Kubalski – Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich (stały ekspert)
       

MINISTERSTWO INWESTYCJI I ROZWOJU

  • Komitet Monitorujący Program Operacyjny Wiedza-Edukacja-Rozwój
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
    • Rudolf Borusiewicz – Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa Sterująca Ewaluacją Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój 2014-2020
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
       
  • Komitet Monitorujący Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020
    • Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich.
    • Rafał Rudka – Kierownik Działu Współpracy, Informacji, Analiz i Programow Biura Związku Powiatów Polskich.
       
  • Komitet Monitorujący Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
    • Rudolf Borusiewicz – Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Komitet Monitorujący Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020
    • Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Komitet Monitorujący dla Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014
    • Rudolf Borusiewicz – Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Komitet Monitorujący Program Operacyjny Polska Wschodnia na lata 2014-2020
    • Mariusz Filipiuk – Starosta Bialski
    • Bogdan Zieliński – Starosta Wysokomazowiecki (zastępca)
  • Platforma Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
    • Rudolf Borusiewicz – Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Zespół ds. partnerstwa publiczno-prywatnego
    • Andrzej Kalata – Starosta Żywiecki
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Komitet Konsultacyjny ds. Projektów Transnarodowych i Międzyregionalnych na lata 2014-2020
    • Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopot
    • Ewa Janczar – Radna Rady m.st. Warszawy, Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich (zastępca).
       
  • Zespół ds. Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
       
  • Zespół ds. spójności Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2020 (z perspektywą do 2030 r.) z Agendą rozwojową 2030 i jej Celami Zrównoważonego Rozwoju
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
    • Rafał Rudka – Kierownik Działu Współpracy, Informacji, Analiz i Programów Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa robocza ds. programowania interwencji w ramach celu polityki 1. Bardziej inteligentna Europa dzięki wspieraniu innowacyjnej i inteligentnej transformacji gospodarczej, 2021-2027
    • Rafał Rudka – Kierownik Działu Współpracy, Informacji, Analiz i Programów Biura Związku Powiatów Polskich
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa robocza ds. programowania perspektywy 2021-2027 w ramach celu polityki 2 Bardziej przyjazna dla środowiska, niskoemisyjna Europa dzięki promowaniu czystej i sprawiedliwej transformacji energetyki, zielonych i niebieskich inwestycji, gospodarki o obiegu zamkniętym, przystosowania się do zmiany klimatu oraz zapobiegania ryzyku i zarządzania ryzykiem
    • Józef Neterowicz – Ekspert Związku Powiatów Polskich
       
  • Grupa robocza ds. programowania interwencji w ramach celu polityki 3. Lepiej połączona Europa dzięki zwiększeniu mobilności i udoskonaleniu regionalnych połączeń teleinformatycznych
    • Monika Małowiecka – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
    • Bartłomiej Zydel – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa robocza ds. programowania interwencji w ramach celu polityki 4. Europa o silniejszym wymiarze społecznym przez wdrażanie Europejskiego filaru praw socjalnych
    • Bernadeta Skóbel – Kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
       
  • Grupa robocza ds. programowania w ramach celu polityki 5. Europa bliżej obywateli dzięki wspieraniu zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju obszarów miejskich, wiejskich i przybrzeżnych w ramach inicjatyw lokalnych
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich


MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA

  • Zespół doradczy do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii
    • Jan Schnerch – Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji
       
  • Rada Infrastruktury Informacji Przestrzennej
    • Jan Maciej Czajkowski – Ekspert Związku Powiatów Polskich
       
  • Zespół – Rada Ekspertów dot. Programu Przebudowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023
    • Józef Swaczyna – Starosta Strzelecki, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Opolskiego
    • Stanisław Kubeł – Starosta Ostrołęcki


MINISTERSTWO FINANSÓW

  • Zespół roboczy do spraw projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich
    • Grzegorz Kubalski – Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Zespół do spraw wypracowania rozwiązań służących zmniejszeniu obciążeń biurokratycznych w jednostkach samorządu terytorialnego
    • Ludwik Węgrzyn – ekspert Związku Powiatów Polskich
  • Zespół do spraw przeglądu finansów samorządowych
    • Renata Ciurlik - Skarbnik Powiatu Poznańskiego (podatek dochodowy)
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich (podatki i opłaty lokalne oraz subwencja wyrównawcza i potrzeby rozwojowe)
    • Grzegorz Kubalski – Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich (subwencja oświatowa)
    • Dariusz Woźniak - Skarbnik Powiatu Świeckiego (dotacje na zadania z zakresu administracji rządowej)


MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

  • Rada Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji
    • Bernadeta Wąsik – Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni
       
  • Zespół ds. statusu zawodowego pracowników oświaty
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich
    • Marek Kurpis – Wicestarosta Raciborski (zastępca)
    • Katarzyna Liszka-Michałka – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa robocza ds. finansowania oświaty w ramach Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich
    • Katarzyna Liszka-Michałka – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa robocza ds. wynagradzania nauczycieli i innych pracowników oświaty w ramach Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty
    • Marek Kurpis – Wicestarosta Raciborski
    • Katarzyna Liszka-Michałka – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa robocza ds. awansu zawodowego nauczycieli w ramach Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty
    • Bernadeta Wąsik – Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni
    • Katarzyna Liszka-Michałka – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa robocza ds. czasu i warunków pracy nauczycieli oraz innych pracowników oświaty w ramach Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty
    • Tadeusz Mikrut – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach
    • Katarzyna Liszka-Michałka – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)


MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

  • Rada Działalności Pożytku Publicznego
    • Andrzej Nowicki – Starosta Piski, Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich
       
  • Rada Rynku Pracy
    • Edmund Kaczmarek – Radny Rady Powiatu Jędrzejowskiego
    • Krzysztof Rymuza – Starosta Pruszkowski
       
  • Zespół Monitorujący do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
    • Sylwia Michalec-Jękot – Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach
    • Adam Pawulski – Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni
       
  • Komitet Sterująco-Monitorujący Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2017-2020
    • Marian Niemirski – Starosta Przysuski, Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich
       
  • Grupa Robocza ds. zdrowia i rehabilitacji
    • Józef Kardyś – Starosta Kolbuszowski
       
  • Krajowy Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej
    • Krzysztof Lis – Starosta Szczecinecki, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego
       
  • Grupa ds. Prawnych w ramach Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej
    • Bernadeta Skóbel – Kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
    • Marcin Maksymiuk – Specjalista w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
       
  • Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich


MINISTERSTWO ZDROWIA

  • Rada ds. Zdrowia Publicznego
    • Andrzej Płonka – Starosta Bielski, Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego


MINISTERSTWO CYFRYZACJI

  • Linia Współpracy 2016
    • Grzegorz Kubalski – Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich
    • Monika Małowiecka – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich
       
  • Komitet Sterujący Projektu CEPiK 2.0
    • Grzegorz Kubalski – Zastępca Dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich
       
  • Grupa Robocza ds. Ochrony Danych Osobowych - Zespół ds. Edukacji
    • Bernadeta Skóbel – Kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich


MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

  • Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego
    • Adam Krzysztoń – Starosta Łańcucki, Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich
       
  • Rada Programowa Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego
    • Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi
       
  • Komisja Heraldyczna
    • Jan Flasza – Dyrektor Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni


MINISTERSTWO ŚRODOWISKA

  • Rada Leśnictwa
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich


MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

  • Komitet Monitorujący Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
    • Zbigniew Szumski – Starosta Świebodziński, Wiceprezes Zarządu ZPP
    • Antoni Jan Tarczyński – Starosta Miński
    • Rafał Rudka – Kierownik Działu Współpracy, Informacji, Analiz i Programów Biura Związku Powiatów Polskich
      (zastępca)
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich (zastępca)
       
  • Grupa Robocza ds. Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
    • Grzegorz Pióro – Starosta Proszowicki    
       
  • Zespół ds. stabilizacji i wsparcia rynku owoców i warzyw
    • Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski
       
  • Zespół ds. gospodarki wodą, zasobami i glebą
    • Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski
       
  • Zespół ds. wysokiej jakości żywności
    • Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski


MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI

  • Rada Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
    • Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich


MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

  • Polska Organizacja Turystyczna
    • Janina Kwiecień – Członek Zarządu Powiatu Kartuskiego


MINISTERSTWO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TECHNOLOGII

  • Jury Konkursu "Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2018"
    • Jarosław Komża – Ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich


PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  • Rada Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich


NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA

  • Rada Narodowego Funduszu Zdrowia
    • Rudolf Borusiewicz – Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich


NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

  • Rada Nadzorcza
    • Marek Tramś – Radny Rady Powiatu Polkowickiego


MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

  • Rada Muzeum Niepodległości
    • Rudolf Borusiewicz – Dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich


KRAJOWY OŚRODEK WSPIERANIA EDUKACJI ZAWODOWEJ I USTAWICZNEJ

  • Zespół ekspertów ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego w systemie oświaty
    • Andrzej Wojtkowiak – Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie (powiat polkowicki)
    • Zbigniew Czepelak – Ekspert Związku Powiatów Polskich


ZWIĄZEK BANKÓW POLSKICH

  • Zespół Roboczy ds. Aktualizacji Programu Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego w ramach Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności Narodowego Banku Polskiego
    • Józef Matysiak – Starosta Rawski, Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich


CENTRUM STUDIÓW SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO I ROZWOJU LOKALNEGO UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

  • Rada Konsultacyjna ds. Programów i Treści Nauczania
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich


INSTYTUT WISEEUROPA, FUNDACJA PRZYJACIÓŁKA I KOALICJA NA RZECZ RODZINNEJ OPIEKI ZASTĘPCZEJ

  • Komitet Sterujący projektu „Stworzenie i wdrożenie narzędzia badawczego służącego weryfikacji procesu deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w powiatach”
    • Bernadeta Skóbel – Kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura ZPP


ŁÓDZKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Wojewódzka Rada ds. Potrzeb Zdrowotnych
    • Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki


MAŁOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Małopolska Rada ds. Potrzeb Zdrowotnych
    • Andrzej Uryga – Starosta Chrzanowski
       

MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Wojewódzka Rada ds. Potrzeb Zdrowotnych
    • Krzysztof Rymuza – Starosta Pruszkowski


ŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie śląskim
    • Bernard Bednorz – Starosta Bieruńsko-Lędziński, Wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego


ŚWIĘTOKRZYSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie świętokrzyskim
    • Bogdan Soboń – Starosta Konecki


WIELKOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie wielkopolskim
    • Lech Janicki – Starosta Ostrzeszowski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego


WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego
    • Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski
       
  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Zespół ds. oświaty
    • Jarosław Kogut – Wicestarosta Lidzbarski
       
  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Zespół ds. ochrony zdrowia
    • Paweł Przybyłek – Wicestarosta Nidzicki
       
  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Zespół ds. gospodarki i polityki regionalnej
    • Agnieszka Pietrowicz – Dyrektor Parku Technologicznego w Ełku
    • Jolanta Domżalska – pełnomocnik ds. systemu zarządzania jakością w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim
       
  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Zespół ds. dialogu i polityki społecznej
    • Alicja Grodowska – Dyrektor PCPR w Lidzbarku Warmińskim
    • Dariusz Jurkiewicz – Dyrektor PCPR w Węgorzewie
       
  • Wojewódzki Zespół ds. przeciwdziałania handlowi ludźmi
    • Andrzej Abako – Starosta Olsztyński
       
  • Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
    • Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski


ZACHODNIOPOMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

  • Zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie zachodniopomorskim
    • Tomasz Tamborski – Starosta Kołobrzeski
       
  • Wojewódzka Rada Rynku Pracy
    • Stanisław Cybula – Starosta Drawski
    • Andrzej Bednarek – Starosta Policki
       
  • Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
    • Józef Malca – Starosta Kamieński
       
  • Terenowa Rada ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym
    • Tomasz Tamborski – Starosta Kołobrzeski (dla Okręgu Koszalińskiego)
    • Tomasz Stanisławski – Starosta Goleniowski (dla Okręgu Szczecińskiego)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
    • Roman Potocki – Starosta Wrocławski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego
    • Łukasz Rokita – Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Unijnych Starostwa Powiatowego w Miliczu (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
    • Barbara Studzińska – Starosta Świecki
    • Jarosław Tadych – Starosta Sępoleński
    • Jarosław Sochacki – Starosta Rypiński (zastępca)
    • Michał Mróz – Starosta Tucholski (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020
    • Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski
    • Łukasz Reszka – Starosta Świdnicki (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020
    • Zbigniew Szumski – Starosta Świebodziński, Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego
    • Elwira Bełenkowska – Inspektor w Wydziale Zarządzania Projektami Europejskimi i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Świebodzinie (zastępca)
    • Henryk Janowicz – Starosta Żagański
    • Bogusław Kierus – Starosta Strzelecko-Drezdenecki (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
    • Piotr Wojtysiak – Starosta Piotrkowski
    • Marcin Baranowski – Starosta Opoczyński (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

  • Małopolska Rada ds. Społeczeństwa Informacyjnego
    • Józef Tomal – Starosta Myślenicki, Wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego   
       
  • Małopolska Grupa Robocza ds. Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
    • Grzegorz Pióro – Starosta Proszowicki
       
  • Komitet Monitorujący Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
    • Ludwik Węgrzyn – Ekspert Związku Powiatów Polskich
    • Józef Tomal – Starosta Myślenicki, Wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego (zastępca)
       
  • Komitet Sterujący projektu pn. Małopolski System Informacji Medycznej
    • Lesław Wieczorek - Starosta Dąbrowski


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020
    • Zbigniew Deptuła – Starosta Makowski
    • Krzysztof Kapusta – Starosta Nowodworski
    • Ewa Besztak - Starosta Węgrowski
       
  • Mazowiecki Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej
    • Zbigniew Chrupek – Starosta Ostrowski
       
  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Mazowieckiego
    • Katarzyna Klimiuk – Starosta Łosicki


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2014-2020
    • Piotr Pośpiech – Starosta Kluczborski
    • Radosław Roszkowski – Starosta Prudnicki
    • Małgorzata Tudaj – Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski (zastępca)
    • Józef Swaczyna – Starosta Strzelecki, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Opolskiego (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020
    • Józef Jodłowski – Starosta Rzeszowski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego
    • Andrzej Olesiuk – Starosta Leski (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020
    • Piotr Rećko – Starosta Sokólski
    • Marek Szabłowski – Starosta Łomżyński (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
    • Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski
    • Jarosław Białk – Starosta Pucki (zastępca)
       
  • Pomorska Rada Oświatowa
    • Marek Szczepański – Starosta Chojnicki


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020
    • Bernard Bednorz – Starosta Bieruńsko-Lędziński, Wiceprzewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego
    • Piotr Kołodziejczyk – Starosta Myszkowski (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020
    • Dariusz Czechowski – Starosta Włoszczowski
    • Zbigniew Kierkowski – Starosta Pińczowski (zastępca)
    • Józef Żółciak – Starosta Staszowski
    • Marcin Piwnik – Starosta Sandomierski (zastępca)
       
  • Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej
    • Paweł Faryna – Starosta Jędrzejowski
       
  • Kapituła Nagrody "Świętokrzyska Victoria"
    • Piotr Babicki – Starosta Starachowicki


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2014-2020
    • Andrzej Nowicki – Starosta Piski
    • Mirosław Dariusz Dżażdżewski – Starosta Giżycki (zastępca)
    • Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski
    • Andrzej Ciołek – Wicestarosta Gołdapski (zastępca)
       
  • Zespół ds. monitorowania i ewaluacji Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2018-2022
    • Zbigniew Nadolny – Starosta Bartoszycki
       
  • Zespół ds. aktualizacji Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego (forum partnerskie)
    • Andrzej Abako – Starosta Olsztyński
       
  • Zespół ds. monitoringu i ewaluacji Strategii Polityki Społecznej Województwa Warmińsko-Mazurskiego
    • Jarosław Kogut – Wicestarosta Lidzbarski.


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020
    • Lech Janicki – Starosta Ostrzeszowski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego
    • Józef Kwaśniewicz – Wicestarosta Szamotulski (zastępca)


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

  • Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020
    • Bogdan Wankiewicz – Starosta Wałecki
    • Andrzej Potyra – Starosta Myśliborski (zastępca)