Aktualności

19 czerwca 2018

ZPP aktywnie wpiera ochronę klimatu

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju – lider projektu projekt Dobry Klimat dla Powiatów (DOKLIP) - wyróżniła Związek Powiatów Polskich – partnera tego projektu.

Dyplom odebrał Grzegorz Kubalski, dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich.

W maju br. dr Wojciech Szymalski, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju odebrał w Brukseli nagrodę Best of LIFE Award 2018 za DOKLIP.

Projekt znalazł się w grupie 12 najlepszych projektów LIFE w dziedzinie klimatu zakończonych (rozliczonych) w latach 2016-2017. DOKLIP realizowany był przez 5 lat. Jego celem była aktywizacja władz samorządowych, lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych, lokalnych liderów i mieszkańców powiatów w zakresie działań na rzecz ochrony klimatu i adaptacji do jego zmian.

Partnerami w projekcie była Fundacja na rzecz Ekorozwoju, Związek Powiatów Polskich oraz brytyjska organizacja Community Energy Plus. Pisaliśmy o tym w Dzienniku Warto Wiedzieć - tutaj.

Ponieważ na sukces Dobrego Klimatu dla Powiatów złożyły się działania zaangażowanych partnerów, lider projektu postanowił w czerwcu br. wyróżnić ZPP wydając dyplom zaświadczający, że do otrzymanie nagrody Best of LIFE Award 2018.