Aktualności

31 października 2018

Miastotwórcza rola dziedzictwa sztuki inżynieryjnej – studium Zabrza

fotolia.pl

Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaprasza na VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej.

Wydarzenie poświęcone będzie problematyce miastotwórczej roli dziedzictwa sztuki inżynieryjnej. Podczas spotkania pt. "Miastotwórcza rola dziedzictwa sztuki inżynieryjnej – studium Zabrza", które obędzie się 14-15 listopada w Zabrzu zaprezentowane zostaną wybrane przykłady realizacji zmian funkcji i ponownego wykorzystania dziedzictwa przemysłowego.

Uczestnicy 2-dniowego forum zapoznają się z dokonaniami Muzeum Górnictwa Węglowego i Szybu Maciej, zarówno w formie referatowej, jak i wizyt studyjnych oraz będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z zaproszonymi ekspertami.

Gościem specjalnym VIII Spotkania Forum, który wygłosi wystąpienie otwierające pt. "Przemysłowy sztafaż", będzie reporter, fotograf i autor książek p. Filip Springer.

Program konferencji dostępny jest tutaj.

Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej realizowane jest w ramach inicjatywy Dziedzictwo i Rozwój – Stała Konferencja Muzeów i Samorządu Terytorialnego, zaś Partnerami wydarzenia są: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego oraz Stowarzyszenie Genius Loci.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada 2018 r. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.