Aktualności

9 listopada 2018

Akademia Inwestycji Szerokopasmowych

Od 19 do 21 listopada 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa, w godz. 9:00-16:15 odbędą się szkolenia organizowane w ramach Akademii Inwestycji Szerokopasmowych – projektu realizowanego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji, którego celem jest usprawnienie procesów związanych z wydawaniem decyzji, pozwoleń, opinii, uzgodnień i innych działań podmiotów publicznych towarzyszących inwestycjom w sieci szerokopasmowe oraz przybliżenie rozwiązań prawnych i dobrych praktyk w tym zakresie.

Program szkoleń obejmuje trzy bloki tematyczne:

  • Dzień 1: Zajęcie pasa drogowego i budowa kanałów technologicznych.
  • Dzień 2: Koordynacja robót budowlanych, dostęp do infrastruktury technicznej oraz Punkt Informacyjny ds. Telekomunikacyjnych (PIT).
  • Dzień 3: Budowa sieci szerokopasmowych mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem kwestii środowiskowych.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: akademiaszerokopasmowa.pl.

Szkolenia poprowadzą:

  • Arleta Adamus, radca prawny, specjalizuje się w obsłudze podmiotów z sektora telekomunikacyjnego, energetycznego oraz budowalnego.
  • Bartłomiej Naróg, radca prawny, ściśle związany z obsługą przedsiębiorców telekomunikacyjnych, w szczególności sprawami z zakresu prawa administracyjnego.
  • Piotr Zychowicz, Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Budowniczych Telekomunikacji. Absolwent kierunku elektronika na Politechnice Łódzkiej i marketingu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Z rynkiem telekomunikacyjnym związany od 1982 roku

Szkolenia są całkowicie bezpłatne, finansowane przez Ministerstwo Cyfryzacji. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty zaświadczające o odbyciu szkolenia.

Aby zapisać się na szkolenie, należy zarejestrować się na stronie akademiaszerokopasmowa.pl, a następnie zapisać się na odpowiedni termin w zakładce „zapisy” lub wysłać zgłoszenie na adres kontakt@akademiaszerokopasmowa.pl