Aktualności

26 lipca 2019

Dodatkowe lipcowe posiedzenie Zespołu ds. Infrastruktury KWRiST

fotolia.pl

24 lipca 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się dodatkowe posiedzenie Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Posiedzenie zdominowały kontrowersyjne propozycje zmian w Prawie o ruchu drogowym.

Prawo o ruchu drogowym – opinia negatywna

Dyskusja na temat projektowanych zmian w Prawie o ruchu drogowym odbyła się już na regularnym posiedzeniu Zespołu – 15 lipca 2019 roku. Niemniej wciąż są do niego przedstawiane uzasadnione zastrzeżenia, stąd też wczoraj dyskusja była kontynuowana. Koniec końców projekt otrzymał opinię negatywną. Poniżej wybrane wątki z ponad godzinnej dyskusji.

Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w resorcie infrastruktury Dyrektor Oleksiak wskazał, że proponowane zmiany są korzystne dla obywatela, a zasadnicze założenia zostały przyjęte przez Zespół ds. Programowania Prac Rządu. Wskazał, że zmiany uszczuplą na pewno dochody j.s.t. oraz producentów poszczególnych elementów. Jak powiedział Dyrektor Oleksiak, kwoty te nie są małe – „i być może można by było rozumieć stanowisko samorządów”. Równocześnie jednak nie zaprezentował jakiegokolwiek wyrównania tychże ubytków.

Dalsza część relacji w Dzienniku Warto Wiedzieć.