Aktualności

6 listopada 2019

Co dalej ze służbą zdrowia? Ogólnopolska konferencja

Związek Powiatów Polskich oraz Miasto Grudziądz zapraszają na bezpłatną ogólnopolską konferencję „CO DALEJ ZE SŁUŻBĄ ZDROWIA?”, która odbędzie się 20 listopada 2019 roku w Hotelu Marusza w Grudziądzu (Marusza 12, 86-300 Grudziądz).

Sytuacja w służbie zdrowia jest coraz trudniejsza. W wyniku wprowadzenia „sieci szpitali” – bez zapewnienia właściwego poziomu finansowania, negocjowania na poziomie centralnym podwyżek oraz warunków pracy dla poszczególnych grup zawodowych pracujących w sektorze ochrony zdrowia, bez zagwarantowania podmiotom leczniczym środków pozwalających na spełnienie tych oczekiwań – sytuacja w większości szpitali, w tym głównie szpitali miejskich i powiatowych stała się trudna, a momentami wręcz dramatyczna. Perspektywa na najbliższy czas nie napawa optymizmem.

W związku z powyższym Związek Powiatów Polskich wspólnie z Miastem Grudziądz organizują ogólnopolską konferencję tematyczną poświęconą służbie zdrowia. Chcemy, aby podczas tego wydarzenia odbyła się rzetelna dyskusja na temat faktycznego stanu szpitali powiatowych w Polsce oraz kierunku w którym zdąża publiczna ochrona zdrowia. Wierzymy, że w trakcie debaty wypracowane zostaną kierunkowe założenia koniecznych zmian, które w konsekwencji będzie można wcielić w życie.

Na konferencję zapraszamy parlamentarzystów, samorządowców zainteresowanych systemem ochrony zdrowia, w tym szczególnie prezydentów miast na prawach powiatu oraz starostów. Zapraszamy także dyrektorów i prezesów podmiotów leczniczych oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Na zgłoszenia oczekujemy do 14 listopada br.


Załączniki