Aktualności

14 grudnia 2019

Uczestnicy GWD dyskutowali w Gorlicach

Omówienie założeń systemu wsparcia, doskonalenia i rozwoju przedstawicieli JST w realizacji zadań oświatowych, monitorowania jakości usług oświatowych, węzłowych problemów zarządzania oświatą w Powiecie Gorlickim - to część z zagadnień jakie podjęto podczas spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń jakie odbyło sie 12 i 13 grudnia br. w Gorlicach.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu zatytułowanego „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów - II etap” wdrażanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Związek Miast Polskich. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, a także przeanalizowania obecnej sytuacji.

Spotkanie otworzyła starosta gorlicki Maria Gubała. Następnie moderator GWD Zbigniew Czepelak wprowadził uczestników do tematyki spotkania po czym przekazał głos  dyrektorowi Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Gorlickiego Tadeuszowi Mikrutowi, który z kolei zaprezentował węzłowe problemy zarządzania oświatą w Powiecie Gorlickim.

Dalsza część relacji w Dzienniku Warto Wiedzieć.