Aktualności

2 września 2021

Ruszyły zgłoszenia do VIII edycji konkursu Mistrz Finansów Publicznych

Miesięcznik „Finanse Publiczne” po raz ósmy organizuje konkurs dla pracowników działów finansowo-księgowych sektora publicznego. Aby ubiegać się o tytuł Mistrza Finansów Publicznych, należy wypełnić test dostępny na stronie www.mistrz.finansepubliczne.pl.

Patronat nad tą inicjatywą sprawuje m.in. Związek Powiatów Polskich.

Tegoroczna edycja konkursu potrwa do 29 listopada 2021 r., a uczestnicy trzykrotnie zmierzą się z pytaniami przygotowanymi przez ekspertów.

Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach obejmujących jednostki państwowe i jednostki samorządowe, odpowiadających specyfice zatrudnienia uczestników. W każdej z nich wybierzemy Mistrza i dwóch Wicemistrzów, którzy otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe i zaproszenia na szkolenia o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Osoba, która uzyska najwyższy wynik, otrzyma tytuł Mistrza Finansów Publicznych oraz nagrodę główną – 1000 zł.

- Mistrz to człowiek przewyższający innych biegłością i umiejętnościami w danej dziedzinie, wykwalifikowany pracownik, osoba uznana przez innych za wzór do naśladowania. Poszukując Mistrza Finansów Publicznych, chcemy dać księgowym możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, nagrodzić najlepszych, a pozostałych – dodatkowo zmotywować do dalszego rozwoju zawodowego – mówią pomysłodawcy konkursu.

W poprzednich latach o tytuł Mistrza ubiegało się ponad 2500 uczestników – pracowników jednostek państwowych i samorządowych z całej Polski. Zwyciężczynią ostatniej edycji została pani Ilona Adamkiewicz ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 7 października wypełnić test dostępny na stronie: www.mistrz.finansepubliczne.pl/zglos-udzial/test.

Osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, otrzymają do rozwiązania kolejny zestaw pytań. Ostatni etap konkursu, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród odbędą się podczas XIII Forum Finansów Publicznych - największej w Polsce konferencji dla służb finansowo-księgowych jsfp.

Organizatorem konkursu jest miesięcznik „Finanse Publiczne”, który od wielu lat wspiera pracowników działów finansowo-księgowych sfery budżetowej. Za merytoryczną stronę konkursu odpowiada dziesięcioosobowe jury, w skład którego wchodzą eksperci dysponujący wiedzą i doświadczeniem z zakresu finansów publicznych oraz rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęły: Ministerstwo Finansów, Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Powiatów Polskich.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie: www.mistrz.finansepubliczne.pl