Aktualności

12 listopada 2021

Wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć

Jak co roku, Zgromadzeniu Ogólnemu Związku Powiatów Polskich towarzyszy wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć. Publikacja, którą oddajemy w Państwa ręce to poszerzone podsumowanie minionego roku życia samorządowego, głównie powiatowego.

To już drugie Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich, które przebiega w czasie pandemii COVID-19. To, jak wykorzystać zdobyte w tej sytuacji doświadczenie, a także jak radzić sobie z wywołanymi pandemią kryzysami, wciąż pozostaje aktualnym tematem rozważań.

O tym jak wiele istotnych działań należy podjąć świadczą podjęte podczas Zgromadzenia Ogólnego stanowiska, choćby to dotyczące proponowanych zmian w prawie oświatowym czy szpitali pediatrycznych. Przyjęte stanowiska wraz z komentarzami ekspertów ZPP znajdą Państwo w numerze.

Wydanie specjalne zwiera także szczegółową relację z tegorocznego Zgromadzenia Ogólnego ZPP, zarys planów na przyszłość a także listy, które do członków ZO przesłali goście, m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Dowiedzą się też Państwo, kto odebrał nagrody w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2020.

W wydaniu specjalnym Dziennika Warto Wiedzieć, o najistotniejszych kwestiach, takich jak pojawiających się tendencjach centralistycznych czy kondycji systemu opieki zdrowotnej, rozmawialiśmy z senatorem i byłym prezesem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim oraz Prezesem Zarządu Związku Powiatów Polskich, Andrzejem Płonką.

W końcu wydanie specjalne Dziennika zostało wzbogacone o obszerną relację fotograficzną ze Zgromadzenia Ogólnego ZPP.

Serdecznie zapraszamy do lektury!


Załączniki