Aktualności

27 kwietnia 2022

2 maja wywieśmy razem flagę!

#mojaflaga – zdjęcie opatrzone takim hasztagiem można zamieścić w mediach społecznościowych 2 maja, w Dniu Flagi. Do wspólnego uczczenia Biało-Czerwonej zaprasza Biuro Programu „Niepodległa” oraz Związek Powiatów Polskich. Pokażmy, jak dumni potrafimy być z naszej flagi! 

W tym roku mija 18. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi. Z tej okazji Biuro Programu Niepodległa oraz Związek Powiatów Polskich zachęcają, by wspólnie cieszyć się powiewającą dumnie Biało-Czerwoną. Do wzięcia udziału w akcji zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Polski, którzy 2 maja wywieszą flagę przy swoim domu i uwiecznią ją na zdjęciu z hasztagiem #mojaflaga

W tym roku, w tym trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie, uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej.

Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie, kupiona, a nawet zrobiona z papieru. Flagę można wyeksponować przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy.

Do wywieszenia flagi zachęca też specjalny, poruszający spot Biura Programu „Niepodległa”.
 


Materiały wideo