Aktualności

25 stycznia 2023

Samorządowy Kongres Finansowy, 3-4 kwietnia br., Sopot

Rozpoczęła się rejestracja na kolejną edycję kongresu, podczas którego analizowane są kluczowe tematy dotyczące finansów jednostek samorządu terytorialnego. Wydarzenie, króremu patronuje Związek Powiatów Polskich, odbędzie się 3 i 4 kwietnia w Sopocie. Warto zarejestrować się już dziś i kupić bilet w niższej cenie. Pula Early Birds dostępna jest tylko do 10 lutego.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Samorządy wobec multikryzysów i wyzwań rozwoju”. Przyszłość systemu finansów samorządowych, kryzys energetyczny i jego wpływ na  budżety i usługi publiczne, reforma systemu wyrównawczego, skutki inflacji – to tylko wybrane konteksty, które zostaną poruszone podczas wydarzenia.

Program kongresów realizowanych w ramach Local Trends każdorazowo opracowywany jest we współpracy z Radą Programową. Grono ekspertów – przedstawicieli administracji państwowej, samorządów, nauki i biznesu – wybiera kluczowe zagadnienia, które wymagają dyskusji i wypracowania najkorzystniejszych rozwiązań.

  • Budżety lokalne wobec multikryzysów i regulacji oraz scenariuszy zmian podatkowych
  • Rozwój i inwestycje w otoczeniu prawno-ekonomicznym
  • Polityka rozwojowa w kontekście funduszy europejskich oraz alternatywnych źródeł finansowania inwestycji
  • Nowe technologie w służbie optymalizacji kosztów działalności samorządów

To tylko wybrane tematy, na których skoncentrują się uczestnicy kongresu. Prezydenci, wójtowie, burmistrzowie oraz skarbnicy spotkają się w kwietniu w Sopocie, aby wspólnie z przedstawicielami rządu RP, przedsiębiorcami oraz analitykami wypracować odpowiedzi na najważniejsze wyzwania.

Warto zarejestrować się już dziś i kupić bilet w niższej cenie. Promocyjna pula biletów Early Birds dostępna będzie do 10 lutego. 

#DołączDoDebaty podczas Samorządowego Kongresu Finansowego w Sopocie

https://localtrends.pl/
https://www.facebook.com/LocalTrendsKongres 
https://www.linkedin.com/showcase/localtrendskongres/