Aktualności

18 września 2023

Wdrożenie e-faktur w powiecie - bezpłatne webinarium, 24 października 2023 r.

Związek Powiatów Polskich wraz Kancelarią Prawną Ziemski&Partners zapraszają na bezpłatne webinarium dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, pt. „Wdrożenie e-faktur w powiecie”, które odbędzie się 24 października 2023 roku, o godz. 13:00.

11 sierpnia 2023 r. oficjalnie opublikowana została zmiana ustawy o VAT wprowadzająca e-faktury (faktury ustrukturyzowane). Stosowanie tych faktur będzie obowiązkowe co do zasady od 1 lipca 2024 r. W związku z tym, wszyscy podatnicy zobowiązani są podjąć czynności przygotowawcze mające na celu wdrożenie nowego systemu fakturowania.

Zapraszamy na webinar dotyczący tej problematyki, w trakcie którego przedstawione zostaną najistotniejsze założenia związane z Krajowym Systemem e-Faktur oraz obowiązkowymi fakturami ustrukturyzowanymi (tzw. e-fakturami). Przekazywane informacje będą w szczególności dotyczyć zasad funkcjonowania nowego systemu (sporządzania, wysyłania oraz odbierania faktur) oraz aspektów prawnych, technicznych i organizacyjnych, które samorząd powinien uwzględnić w procesie przygotowawczym.

Szkolenie adresowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego. W szczególności do Skarbników oraz pracowników wydziałów finansowych.

W seminarium mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego pod linkiem: https://zpp.pl/szkolenia

Na zgłoszenia oczekujemy do 20 października 2023 roku.
Po wypełnieniu formularza przesłana zostanie informacja o zakwalifikowaniu się na szkolenie. Na dzień przed szkoleniem osoby wcześniej zarejestrowane otrzymają link do szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!


Załączniki