Aktualności

27 lutego 2024

Zakończenie kadencji – obowiązki PIT po stronie płatnika oraz rozliczenia VAT - bezpłatny webinar, 21 marca 2024 r.

Związek Powiatów Polskich wraz Kancelarią Prawną Ziemski&Partners zapraszają na bezpłatne webinarium online dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, pt. „Zakończenie kadencji – obowiązki PIT po stronie płatnika oraz rozliczenia VAT”, które odbędzie się 21 marca 2024 roku o godz. 10:00.

Zbliżające się wybory samorządowe zakończą jeden etap i rozpoczną kolejny. Przy zakończeniu kadencji dochodzi do różnego rodzaju rozliczeń. Przykładowo radni mogą mieć możliwość otrzymania lub wykupienia używanych do tej pory telefonów, laptopów, tabletów. W jaki sposób dokonać rozliczeń PIT z tego tytułu? Jakie obowiązki będę spoczywały na powiatach w tym zakresie? Czy takie przekazania należy ewidencjonować na kasie fiskalnej?

Na tego typu pytania odpowiemy podczas zaplanowanego webinaru. 

Szkolenie adresowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego. W szczególności do Skarbników oraz pracowników działów finansowych. 

W seminarium mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego pod linkiem: https://zpp.pl/szkolenia.
Po wypełnieniu formularza przesłana zostanie informacja o zakwalifikowaniu, a na dzień przed webinarem osoby wcześniej zarejestrowane otrzymają link do szkolenia.

Na zgłoszenia oczekujemy do 19 marca 2024 roku.
 


Załączniki