Aktualności

29 lutego 2024

"Samorządy Rzeczpospolitej. 20-lat Polski w Unii Europejskiej", 25 marca br., Warszawa

Już 25 lat minęło od reformy samorządowej, a Polska świętuje 20 lat członkostwa w Unii Europejskiej. To kluczowe momenty w naszej historii, których konsekwencje są niezaprzeczalne. Dlatego też „Rzeczpospolita” przygotowuje specjalny raport, który przybliży, jak od tamtej pory zmieniła się Polska lokalna oraz nasza gospodarka, uwzględniając nadchodzące wyzwania.

Podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 25 marca br. o godzinie 11:00 w Kinie Kultura przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, redakcja pokaże to na co było nas stać 20 lat temu i obecnie, jak wypadaliśmy i wypadamy dziś na tle krajów starej UE i tych z naszego dawnego bloku. Zaprezentuje co udało się zrobić przy pomocy europejskich funduszy w miastach i gminach, to co może być jeszcze możliwe, ale także jakie reformy i przemiany w gospodarce mogą być konieczne dla dalszego szybkiego rozwoju Polski lokalnej.

Nie zabraknie również perspektywy polskich samorządów i przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy na zachodnich rynkach oraz głosu największych światowych inwestorów, którzy postawili na rozwój naszego kraju, wpływając na codzienność naszych małych ojczyzn.

W ramach Gali odbędą się:

  • Debaty i wystąpienia laureatów Nagrody „Fundament Rzeczpospolitej” im. Profesora Michala Kuleszy, którzy rozmawiać będą z Redaktorem Naczelnym.
  • Wręczenie wyróżnień „Rzeczpospolitej” dla samorządów, które doskonale wykorzystały unijne fundusze.

Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

Rejestracja odbywa się TUTAJ

Związek Powiatów Polskich jest jednym z patronów honorowych tej inicjatywy.