Aktualności

3 lipca 2024

Spotkanie z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia oraz członkami Zespołu ds. zmian systemowych w ochronie zdrowia

W nawiązaniu do wcześniejszych informacji, wynikających z ustaleń poczynionych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych, pragniemy poinformować, że 11 lipca 2024 r. o godzinie 12:00 odbędzie się kluczowe spotkanie dotyczące przyszłości polskiego systemu ochrony zdrowia. Wydarzenie to będzie miało miejsce w hotelu Arche Hotel Krakowska, mieszczącym się przy al. Krakowskiej 237/U1 w Warszawie.

Na spotkaniu obecna będzie Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, wraz z pozostałym kierownictwem Ministerstwa Zdrowia oraz członkami Zespołu ds. zmian systemowych w ochronie zdrowia. Głównym tematem dyskusji będzie zapowiadana reforma w ochronie zdrowia, której celem jest dostosowanie systemu do nowych wyzwań i oczekiwań społeczeństwa.

W spotkaniu wezmą udział dyrektorzy i prezesi szpitali oraz starostowie powiatów i prezydenci miast na prawach powiatu. Organizatorzy podkreślają, że udział przedstawicieli samorządów lokalnych jest niezwykle ważny, aby ich głos był odpowiednio reprezentowany. Aktywne uczestnictwo samorządów pozwoli na lepsze dopasowanie planowanych zmian do realnych potrzeb i oczekiwań lokalnych społeczności.

Potwierdzenie uczestnictwa można zgłaszać za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie: www.zpp.pl/szkolenia. Termin rejestracji upływa 9 lipca br. o godzinie 12:00.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu, które może znacząco wpłynąć na przyszłość polskiego systemu ochrony zdrowia.


Załączniki