Aktualności

3 marca 2017

„Lokalne wsparcie w zdrowiu psychicznym” – konferencja w biurze RPO z udziałem ZPP

14 marca 2017 r. w godz. 10.30 – 14.30 w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Lokalne wsparcie w zdrowiu psychicznym”.

Już od kilku lat eksperci współpracujący z Rzecznikiem Praw Obywatelskich zwracają uwagę, że stan ochrony zdrowia psychicznego w Polsce wymaga zmian. Jest to szczególnie niepokojące, ponieważ szacuje się, że tego typu problemy dotyczą - w różnym stopniu - pośrednio lub bezpośrednio, okresowo lub trwale około 5-8 mln osób w Polsce. Pomóc ma Narodowy Program Zdrowia Psychicznego.

Jednocześnie już teraz są w Polsce samorządy oraz organizacje, które skutecznie pomagają osobom w kryzysach psychicznych.

Właśnie dobrym działaniom w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, potrzebom chorych oraz nadchodzącym zmianom poświęcone będzie spotkanie w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Weźmie w nim udział m.in. dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich; Joanna Krzyżanowska-Zbucka, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego I Kongresu Zdrowia Psychicznego oraz Grzegorz Kubalski, zastępca dyrektora biura Związku Powiatów Polskich.

Osoby zainteresowane udziałem mogą dokonywać zgłoszeń do w terminie 10 marca 2017 r., wysyłając mejla na adres: s.gorska@brpo.gov.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

W załączeniu prezentujemy program spotkania.


Załączniki