Aktualności

10 lipca 2017

"Erasmus dla młodych przedsiębiorców"

Zachęcamy osoby prowadzące działalność gospodarczą i te które dopiero planują otworzyć firmę a chcą zdobyć nowe doświadczenia i kontakty także w innych krajach, do skorzystania z oferty wyjazdu za granicę w ramach unijnego programu „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”.

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się i pozyskiwania kontaktów branżowych od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach europejskich przez okres od miesiąca do sześciu miesięcy.

Każda osoba, która poważnie myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej opartej na przemyślanym biznesplanie lub prowadzi już działalność gospodarczą, ale nie dłużej niż 3 lata, może ubiegać się o udział w programie. Działalność może być prowadzona w dowolnym sektorze, a wiek czy wykształcenie nie mają znaczenia podczas procesu aplikacyjnego.

Do udziału w programie i wymiany doświadczeń dochodzi podczas finansowanego przez Komisję Europejską pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.

Program jest bardzo interesujący nie tylko dla początkującego biznesmena. Przedsiębiorca przyjmujący także czerpie korzyść poznając na przykład własną firmę z nowej perspektywy, pogłębia też swoją wiedzę na temat nowych pomysłów i rynków. Podczas warsztatów, spotkań i biznesowych kontaktów mogą się pojawić także relacje kontynuowane po zakończeniu szkolenia.

Szczegółowe informacje na temat programu Znajdziecie Państwo na oficjalnej platformie internetowej programu pod adresem: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=pl