Aktualności

23 maja 2019

Konferencja "Innowacyjna Gmina" już 17 czerwca

fotolia.pl

Ideę inteligentnego rozwoju miast dokładnie opisuje Agenda ONZ zawierającą Cele Zrównoważonego Rozwoju w perspektywie do 2030 roku. Agenda ta została przyjęta przez wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej. Wśród wielu celów, które znajdziemy w Agendzie ONZ, warto zwrócić uwagę na Cel nr 11: „uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi zaangażowaniu społecznemu”.

Wiele miast w Polsce i na świecie stara się stosować ideę inteligentnego rozwoju we wszystkich niemal rodzajach swojej działalności sięgając po najlepsze  sprawdzone rozwiązania. Rozwiązania i przykłady, które są godne wdrażania można poznać podczas konferencji Innowacyjna gmina.

Co roku organizatorzy konferencji Innowacyjna gmina wybierają również tematy, które są „palące” z punktu widzenia wypełnienia obowiązków ustawowych gmin.

17 czerwca br. w Warszawie będą komentować zmiany w ustawie o elektromobilności  i paliwach alternatywnych  oraz nowelizację ustawy o PPP.

Certyfikaty dla miast, międzynarodowa norma PN ISO 37120, elektromobilność, zrównoważona rewitalizacja, efektywność energetyczna a także zmiany klimatu – to  tylko niektóre tematy, które pojawią się w tegorocznym programie.

Program jest dostępny tutaj.

Rejestracja przez stronę znajdującą się tutaj.

Patronem honorowym wydarzenia jest Związek Powiatów Polskich.