Aktualności

30 maja 2019

Relacja z majowego posiedzenia plenarnego KWRiST

22 projekty z opinią pozytywną i 13 odesłanych na zespoły robocze, to bilans ostatniego posiedzenia plenarnego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. 

Spotkanie odbyło się 29 maja br. w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Obradom współprzewodniczyli: Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Jan Grabkowski, wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta poznański.

Ponadto Związek Powiatów Polskich reprezentowali: Lucyna Sokołowska, członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego; Rudolf Borusiewicz, dyrektor biura ZPP oraz jego zastępca Grzegorz Kubalski.

Posiedzenie rozpoczęły życzenia ministra Pawła Szefernakera skierowane do zgromadzonych przedstawicieli samorządów z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego oraz rocznicy pierwszych wyborów do rad gmin. – Chciałbym życzyć Państwu wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym – mówił. W imieniu strony samorządowej podziękował ze nie Jan Grabkowski. Pokreślił przy tym znaczenie Komisji Wspólnej i życzył, aby na jej forum mogły być do końca wyjaśniane różne problemy i ścierające się poglądy.

Ceny energii

Ważnym tematem posiedzenia były ceny energii. Jak poinformował wiceminister Tadeusz Skobel, Ministerstwo Energii odbyło cykl spotkań precyzujących zapisy ustawy i rozporządzenia w zakresie cen energii elektrycznej w roku 2019. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 27 maja br. Pozostało jeszcze tylko jedno – finalizujące, które nie dotyczy JST.

Dalsza część relacji w Dzienniku Warto Wiedzieć.