Aktualności

22 września 2022

Słownik biograficzny współczesnych starostów - tom II. Województwo kujawsko-pomorskie

Można już zapoznać się z II tomem wydanego przez Związek Powiatów Polskich „Słownika biograficznego współczesnych starostów”. Tym razem upamiętniono starostów województwa kujawsko-pomorskiego.

Od samego początku funkcjonowania powiatów było wiadome, że walka o umacnianie swojej tożsamości i obrona interesów społeczności lokalnych będą zadaniami trudnymi, lecz zdecydowanie wartymi podjęcia. Przez te wszystkie lata udało się stworzyć niezwykle sprawnie działające powiaty, które stały się ostoją lokalnych społeczności i które nie raz pokazały, że potrafią radzić sobie nawet w niezwykle trudnych sytuacjach.

Nie udałoby się tego osiągnąć, gdyby nie starostowie – ich praca, kreatywność, pomysły i chęć niesienia pomocy i zmieniania Polski warte są największej pochwały. To do starostów – lokalnych liderów – zwracają się bezpośrednio mieszkańcy ze swoimi bolączkami, ważnymi kwestiami ale i przeżywanymi radościami.

„Słownik biograficzny współczesnych starostów” ma na celu upamiętnienie starostów, którzy pełnili lub nadal pełnią tę funkcję. II tom przybliża postaci starostów województwa kujawsko-pomorskiego.

Z publikacją można zapoznać się poniżej.


Załączniki