Aktualności

26 czerwca 2023

Słownik biograficzny współczesnych starostów - tom III. Województwo lubelskie

Związek Powiatów Polskich wydał kolejny, już III tom „Słownika biograficznego współczesnych starostów”. Tym razem upamiętniono starostów województwa lubelskiego.

Od samego początku funkcjonowania powiatów było wiadome, że walka o umacnianie swojej tożsamości i obrona interesów społeczności lokalnych będą zadaniami trudnymi, lecz zdecydowanie wartymi podjęcia. Przez te wszystkie lata udało się stworzyć niezwykle sprawnie działające powiaty, które stały się ostoją lokalnych społeczności i które nie raz pokazały, że potrafią radzić sobie nawet w niezwykle trudnych sytuacjach.

Nie udałoby się tego osiągnąć, gdyby nie starostowie – ich praca, kreatywność, pomysły i chęć niesienia pomocy i zmieniania Polski warte są największej pochwały. To do starostów – lokalnych liderów – zwracają się bezpośrednio mieszkańcy ze swoimi bolączkami, ważnymi kwestiami ale i przeżywanymi radościami.

„Słownik biograficzny współczesnych starostów” ma na celu upamiętnienie starostów, którzy pełnili lub nadal pełnią tę funkcję. III tom przybliża postaci starostów województwa lubelskiego.

Z publikacją można zapoznać się poniżej.


Załączniki