Aktualności

12 listopada 2023

Jubileusz 25-lecia powiatów. Wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć

Podsumowanie uroczystości świętowania jubileuszu 25-lecia polskich powiatów w tym obfita galeria zdjęć, wywiady z osobami - świadkami i uczestnikami historii tworzenia się samorządowych powiatów i regionów - to tylko część informacji jakie można znaleźć w najnowszym numerze specjalnym Dziennika Warto Wiedzieć.

Podobnie jak przed 5-ciu laty Redakcja Dziennika Warto Wiedzieć przygotowała wydawnictwo w całości poświęcone Zgromadzeniu Jubileuszowemu Związku Powiatów Polskich, które 12 września 2023 r. odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. 

W wydawnictwie tym zawarto także wystąpienie Prezesa Rady Ministrów prof. Jerzego Buzka z czasów powstającego samorządu powiatowego. Zestawiono listę samorządowców, starostów, prezydentów, marszałka i przewodniczącego Rady Powiatu, którzy zostali uhonorowani podczas tego wydarzenia. Ujęto informację o publikacji i filmach towarzyszących Zgromadzeniu Jubileuszowemu. I nie tylko.

Dziennik Warto Wiedzieć w bieżącym tygodniu trafi do wszystkich członkowskich powiatów i miast na prawach powiatu w Polsce.

Zachęcamy do lektury!


Załączniki