Aktualności

31 maja 2024

Poradnik samorządowy na nową kadencję - cykl 8 eksperckich szkoleń

Rozpocząłeś kadencję na stanowisku wójta, burmistrza, prezydenta lub starosty? A może zacząłeś pełnić funkcję radnego? Albo chcesz poznać prawa i obowiązki włodarzy oraz radnych i ograniczenia, do których muszą się zastosować, aby nie utracić mandatu?

Skorzystaj ze szkoleń online z cyklu "Poradnik samorządowy na nową kadencję"!

Jest to seria webinariów prezentujących praktyczne kompendium wiedzy na temat kluczowych zasad, obowiązków, uprawnień i procedur związanych z realizacją obowiązków wynikających ze zmiany kadencji w JST.

Warszaty te prowadzą eksperci Związku Powiatów Polskich.

Dzięki szkoleniom w cyklu „Poradnik samorządowy na nową kadencję” zyskasz merytoryczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Nasi eksperci podpowiedzą Ci, jaką rolę pełni urząd w jednostce samorządu, jakie są relacje między organem stanowiącym a urzędem i jakie zadania spoczywają na organie wykonawczym. Dowiesz się, jakie procedury obowiązują podczas sesji rad gmin, powiatów i sejmików województw, a jakie w trakcie przygotowywania projektów uchwał. Poznasz prawa i obowiązki włodarzy oraz radnych i ograniczenia, do których muszą się zastosować, aby nie utracić mandatu.

Pierwsze ze szkoleń zatytułowane "Lokalny parlament, czyli zadania, struktura i codzienność działania rad" opublikujemy już 3 czerwca br. na stronie głównej Związku Powiatów Polskich (www.zpp.pl) oraz na portalu szkoleniowo-edukacyjnym TV ZPP (http://tv.zpp.pl/)

Cykl szkoleń powstał przy współpracy z Wolters Kluwer Polska.