Aktualności

5 czerwca 2024

Generałowie potrzebują armii, czyli rola urzędu w jednostce samorządu - bezpłatny webinar

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego z cyklu ośmiu eksperckich szkoleń realizowanych w ramach serii "Poradnik samorządowy na nową kadencję".

Czym jest urząd jednostki samorządu terytorialnego? Co poza urzędem? Jak wygląda organizacja wewnętrzna urzędu? Kim są pracownicy samorządowi? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedzi, oglądając webinar zamieszczony poniżej oraz na portalu szkoleniowo-edukacyjnym TV ZPP (http://tv.zpp.pl/).

Szkolenie zatytułowane "Generałowie potrzebują armii, czyli rola urzędu w jednostce samorządu" prowadzi zastępca dyrektora Biura ZPP, Grzegorz Kubalski.

Webinar ten jest częścią serii, w której eksperci ZPP prezentują praktyczne kompendium wiedzy na temat kluczowych zasad, obowiązków, uprawnień i procedur związanych z realizacją obowiązków wynikających ze zmiany kadencji w JST.

Dzięki szkoleniom z cyklu „Poradnik samorządowy na nową kadencję” zdobędą Państwo merytoryczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Nasi eksperci wyjaśnią, jaką rolę pełni urząd w jednostce samorządu, jakie są relacje między organem stanowiącym a urzędem oraz jakie zadania spoczywają na organie wykonawczym. Dowiedzą się Państwo, jakie procedury obowiązują podczas pierwszych sesji rad gmin, powiatów i sejmików województw, a jakie podczas przygotowywania projektów uchwał. Poznają Państwo prawa i obowiązki włodarzy oraz radnych, a także ograniczenia, do których muszą się stosować, aby nie utracić mandatu.

Już jutro na stronie głównej Związku Powiatów Polskich (www.zpp.pl) oraz na portalu szkoleniowo-edukacyjnym TV ZPP (http://tv.zpp.pl/) opublikujemy czwarty webinar zatytułowany "Radny niekoniecznie bezradny, czyli prawa radnego".

Cykl szkoleń powstał przy współpracy z Wolters Kluwer Polska.


Materiały wideo