Aktualności

31 lipca 2019

Ogólnopolskie Forum Promocji, 12 września 2019 r., Warszawa

Związek Powiatów Polskich zaprasza na Ogólnopolskie Forum Promocji, które odbędzie się 12 września 2019 roku w Centrum Konferencyjnym WEST GATE w Warszawie, Al. Jerozolimskie 92.

Podczas tego wydarzenia uczestnicy pozyskają wiedzę na temat tego jak przygotować i prowadzić skuteczną komunikację jednostki samorządu terytorialnego z różnymi odbiorcami. Ponadto zapoznani zostaną z praktycznymi pomysłami na to jak dobrze prowadzić działania promocyjne w powiecie. Dowiedzą się także o tym jak, pomimo bycia małą jednostką samorządu terytorialnego i dysponując niewielkim budżetem, prowadzić atrakcyjną i  skuteczną działalność promocyjną. Nie zabraknie także wątku prawnego dotyczącego kwestii praw autorskich.

Prelegentami będą:

 • dr Krystian Dudek
  Właściciel Instytutu Publico, doktor nauk humanistycznych w zakresie komunikacji społecznej i PR. Absolwent dziennikarstwa i psychologii zarządzania. Trener, doradca, wykładowca akademicki, konsultant, komentator i praktyk w dziedzinie public relations, marketingu politycznego, komunikacji kryzysowej i promocji. Honorowy członek i Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (2015-2019). Laureat Wyróżnienia Specjalnego LEW PR  oraz Laureat nagrody branżowej PRoton w kategorii Nagroda Publiczności, przyznawanej profesjonalistom w dziedzinie komunikacji, odznaczającym się nieprzeciętnym myśleniem, innowacyjnością i talentem; wyznaczających standardy w branży PR i przyczyniających się do sukcesu firm, w których pracują. Autor publikacji naukowych i specjalistycznych oraz komentarzy eksperckich m.in. dla TVP1, TVP2, TVN, TVN24, TVP Info, Polityki, Newsweeka, Gazety Wyborczej, Dziennika Zachodniego, Bankier.pl, PRoto.pl, wirtualnemedia.pl, Gazety Finansowej czy Home&Market. Prowadził i konsultował kilkadziesiąt kampanii wyborczych w wyborach samorządowych, parlamentarnych i europejskich. W latach 2003-2006 odbył kilka staży w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Kancelarii Prezydenta RP, koncentrując się na analizie roli rzecznika prasowego w kreowaniu wizerunku rządu. Ma na koncie kilkaset zrealizowanych projektów PR i szkoleniowych w tym dla instytucji publicznych, JST, firm (także z WIG 20). Łączy wiedzę naukową z bogatym doświadczeniem praktycznym, ubierając to w lekką formę, która zapada w pamięć. Jakość jego szkoleń potwierdzają liczne referencje i opinie uczestników, którzy piszą: „Prostota, z jaką została przekazana wiedza zdumiewa. Inspirator.”; „Jest charyzmatycznym mówcą i skarbnicą wiedzy”; „Chodzący wulkan pozytywnej energii, którą uwielbia dzielić się z innymi.”
   
 • dr Malwina Rouba
  Zawodowo z samorządem terytorialnym zwią¬zana od szesnastu lat. Na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z wyróżnieniem obroniła doktorat poświęcony zagadnieniom ochrony i opieki nad zabytkami ze szczególnym uwzględnieniem udziału samorządów. Posiada tytuły magistra studiów europejskich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz komunikowania i PR Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Sciences Politiques w Paryżu. Studiowała również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Była stażystką w parlamencie Republiki Federalnej Niemiec oraz w polskim MSZ. Autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz uczestniczka i moderatorka wielu konferencji. Aktywnie działa w branży turystycznej – zbierając materiał do swych badań na całym świecie. Przez kilkanaście lat była członkiem Zarzą¬du Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu. Jako pilot grup eventowych dotarła do ponad 180 krajów.
   
 • Agnieszka Skupień
  Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Rybniku. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie studiowała dziennikarstwo i pedagogikę. Z rybnickim samorządem związana od 2015 roku; wcześniej pracowała dla marek odzieżowych – odpowiadała za wizerunek firmy i ekspozycję towaru.
  W 2018 roku otrzymała tytuł Kobiety Charyzmatycznej w kategorii Kobieta Społeczna, przyznany przez Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna oraz Magazyn WHY Story.
   
 • Robert Cebula
  Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Rybniku. Koordynujący realizację serialu „Diagnoza” w mieście. Odpowiedzialny za wprowadzenie w Rybniku Systemu Identyfikacji Wizualnej, nagrodzonego w 2019 roku tytułem Rebrandingu Roku oraz kalendarza miejskiego „Jestem z Rybnika” dwukrotnego zwycięzcy Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt.
   
 • Katarzyna Kępa-Hamuda & Sabina Kierepka
  Posiadają wieloletnie doświadczenie w obszarze komunikacji, PR oraz kształtowaniu wizerunku marki terytorialnej. W Starostwie Powiatowym w Bochni odpowiadają m.in. za promocję, współpracę zagraniczną, budowanie relacji zewnętrznych, komunikację i social media. Były inicjatorkami pierwszego w południowej Małopolsce przedsięwzięcia promującego zabytki, które ma na celu promocję lokalnej kultury. Autorki lub współautorki wielu kampanii promocyjnych i wizerunkowych. Swoim doświadczeniem wspierają lokalne inicjatywy oraz promocję jednostek samorządowych poprzez wypracowywanie rozwiązań tworzących spójną identyfikację wizualną. Z entuzjazmem w praktyce wykorzystują social media w administracji. Z komunikacją społeczną wiąże je nie tylko aktywność zawodowa ale i pasja. Na co dzień kreatywne i otwarte na ludzi, jak same o sobie mówią chociaż są jak czerń i biel to żyją w idealnej zawodowej symbiozie.
   
 • Rafał Rudka
  Kierownik Działu Współpracy, Informacji, Analiz i Programów w Biurze Związku Powiatów Polskich, redaktor naczelny Dziennika Warto Wiedzieć (www.wartowiedziec.pl). Członek wielu samorządowo-rządowych zespołów i komitetów. W ciągu ostatnich lat prowadził wiele projektów dedykowanych JST. Pracował także w licznych projektach doradczych dotyczących zagadnień rozwoju lokalnego. Ekspert kilku konkursów prowadzonych m.in. przez MSWiA, MPiPS, ZMP, ZGW RP, a także Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych. Posiada bardzo dobrą znajomość kompetencji i możliwości działania instytucji rządowych, samorządów i organizacji pozarządowych. Autor i współautor kilku publikacji związanych z działaniami samorządu terytorialnego.
   
 • Patrycja Grebla-Tarasek
  Prawnik, aplikantka w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, specjalista w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze Związku Powiatów Polskich, redaktor Dziennika Warto Wiedzieć (www.wartowiedziec.pl). Autorka tekstów naukowych oraz wielu analiz projektów ustaw i rozporządzeń. Uczestniczy w pracach Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Na zgłoszenia oczekujemy do 5 września br.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawuje Dziennik Warto Wiedzieć.

Więcej szczegółów w załączonym pliku.


Załączniki