Aktualności

16 listopada 2020

Wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć

Pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami cały świat, również ten samorządowy. Konieczność mierzenia się z nowymi, niezwykle trudnymi zadaniami to wielki sprawdzian dla każdego z nas. To właśnie dlatego tematyka zdrowia i wyzwań, jakie samorządom postawiła epidemia są głównymi wątkami specjalnego wydania Dziennika Warto Wiedzieć.

Ze względu na sytuację epidemiczną, Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich odbyło się w tym roku z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Jego uczestnicy musieli pracować w nowych warunkach dostosowanych do zasad reżimu sanitarnego. Jednak mimo trudności wydarzenie się odbyło, a w czasie jego trwania przyjęto wiele stanowisk w najbardziej istotnych dla samorządu sprawach.

Wydanie specjalne Dziennika Warto Wiedzieć to szczegółowe omówienie stanowisk podjętych podczas tego wydarzenia, wywiady z tak znakomitymi osobami jak: Jerzy Stępień, Andrzej Płonka czy Waldemar Rataj.

W numerze zawarto również treść listów, jakie do uczestników Zgromadzenia Ogólnego ZPP przesłali: Prezydent RP Andrzej Duda, Premier RP Mateusz Morawiecki, Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, a także prof. Irena Lipowicz.

Przedstawiono również założenia działań Związku Powiatów Polskich w roku bieżącym, a także szczegółową relacją ze Zgromadzenia Ogólnego.

Życzymy miłej lektury.


Załączniki